سلامت خانگی

خدمات بسیاری وجود دارند که بیمار می‌تواند در منزل و بدون نیاز به بستری در بیمارستان از آن‌ها بهره‌مند شود. این سرویس‌ها معمولا بسیار ارزان‌تر هستند و هزینه و نیروی انسانی کمتری می‌طلبند. برای مثال هزینه بستری و درمان یک بیماری مزمن در بیمارستان روزانه حدود ۳۲۵۰ دلار خواهد بود در حالیکه در خانه هزینه این کار تنها ۵۰ دلار است. این تفاوت قیمت، عامل اصلی حجم ۲۶۳٫۳ میلیارد دلاری بازار سلامت خانگی است که با رشد سالانه CAGR تا سال ۲۰۲۵ به ۵۱۷ میلیارد دلار خواهد رسید. همچنین روند افزایشی سن جمعیت و فراگیر شدن بیماری‌های مزمن عامل محرک دیگری است که درنتیجه آن بیش از ۷۰ درصد بیماران برای دریافت این خدمات مناسب خواهند بود.

تجهیزات لازم برای اینگونه خدمات شامل آزمایش‌های خانگی مثل تست قند خون و تجهیزات مانیتورینگ و نگهداری بیمار است که ۳۸ درصد از بازار سلامت خانگی را به خود اختصاص می‌دهند. خدمات را نیز می‌توان به ۴ بخش تزریقات، توان بخشی، پرستاری تخصصی و غیر تخصصی و خدمات مربوط به بیماری‌های تنفسی تقسیم کرد. در این بین توانبخشی با سهم ۶۰ درصدی در سال ۲۰۱۶ رایج ترین خدمتی است که به صورت خانگی ارائه می‌شود.

در بین کشورهای جهان آمریکای شمالی با سهم ۴۴ درصدی از بازار در حال حاضر مهم‌ترین نقش را دارد در حالیکه پیش‌بینی می‌شود در آینده سهم آسیای دور از بازار به طرز قابل ملاحظه ای افزایش یابد.

از جمله شرکت‌های فعال در این زمینه می توان به ۳M Health Care، Baxter،  Braun Melsungen AG ، Abbott Laboratories، Sunrise Medical Inc اشاره کرد.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *